Na individuální konzultaci se můžete  objednat na tel. čísle: 
722 746 712

nebo na emailu: 
irymesova@gmail.com. 
 
     
     

  
 

     
     
  Konzultace a psychoterapie není hrazena zdravotními pojišťovnami.  
     
     PBSP

Pesso Boyden psychomotorická terapie (dále jen PBSP) je terapeutická metoda, která je určena všem jedincům, kteří jsou nespokojeni se svým životem a jsou motivováni pátrat po důvodech svých pocitů a zabývat se svojí přítomností i minulostí. Je přínosná i pro ty, jenž v životě marně hledají sami sebe, pro ty, co se cítí nenaplnění, slabí, bezmocní či osamělí. Jestliže se někomu dlouhodobě opakují stejné problémové vzorce ve vztazích, vnímají, že jejich život potřebuje změnu a zároveň tuší, že vytoužená a dlouho očekávaná změna je ukryta ve vlastním prožívání, mohou zde nalézt pomoc. 
 
 

     
  PBSP psychoterapie je vhodná pro ty klienty, kteří pozorují, jak se jejich psychologické problémy projevují také tělesně a pouhá verbální terapie jim nenabízí adekvátní řešení. Je přínosem pro klienty, kteří mají sklon k disociaci, somatizaci či racionalizaci, což bývá velmi často obrannou reakcí na traumatický zážitek. Je vhodná pro jednotlivce, páry a rodiny.  
     

 
 
PBSP terapie byla vyvinuta počátkem šedesátých let ve Spojených státech Albertem Pessem a Dianou Boyden - Pesso. Při jejich práci s profesionálními tanečníky se jasně ukázalo, že neschopnost předvést určité výrazové pohyby měla často vztah k potlačeným emocím. Terapeutická cvičení, která vyvinuli za účelem "zvědomění" těchto emocí a následné možnosti s nimi zacházet, se stala podkladem na těle založené formy psychoterapie.