Aktuální informace

 

Po zkušenostech a dle metodik MZCR doporučujeme následující postupy

 

         
  1.  

Pokud je vaše dítě nachlazené, má teplotu, rýmu, kašel, atd., nechte ho doma a napište nám email pro možnost konzultace terapeut. postupu a pokud bude za poslední 3 dny bez příznaků, může do kolektivu.
 
Potvrzení pro školu, školku, že je dítě zdravé, od nás nepotřebujete (viz schválení v metodice MZCR - pro děti musí stačit potvrzení od rodiče) a nebudeme ho tedy vystavovat !
 
Stejně tak i potvrzení o chronickém respiračním onemocnění vašich děti nevydáváme, dle doporučení MZCR potvrzuje prohlášením pouze rodič!

 
         

 

         
  2.  

kromě vyloženě závažných případu, rizikových či indikovaných pacientů neposíláme na Covid test. Hygiena a odběrová místa nemají kapacitu, termín dostanete v průměru za 5-7 dní, do té doby bude vaše dítě zdravé. 
 
Netestujte se zbytečně!
 
Nyní se testují kontaktní osoby nejlépe 5. - 7.den po kontaktu nebo začátku projevů nemoci
 
(pokud není indikace pro jiný postup) a při negativním testu se vrací zpět do kolektivu či zaměstnaní.
 
ALE …Pokud jste byli v kontaktu s pozitivní osobou, ale při kontaktu jste použili ochranné pomůcky (respirátor, rouška apod.), nemáte žádné příznaky onemocnění, tak platí, že není třeba zůstávat v karanténě. 

 
         

 

         
         
  3.  

při podezření na infekci Covid se vyvarujte kontaktu s rizikovými osobami, chraňte je! 

 
         

 

         
  4.  

dle dosud získaných zkušeností můžeme říci, že hlavním příznakem je zvýšena únava, ucpaný nos a absolutní ztráta čichu a chuti, kašel, někdy se vyskytuje jen mírná teplota (do 37,5 st C), někdy je teplota vyšší  - příznaky jsou velmi podobné viroze, chřipce. 
 
Při léčbě tedy postupujte stejně jako každý rok při těchto běžných onemocněních !

 
         

 

       
   

Mnoho osob má stále průběh zcela asymptomatický - bez příznaků, bez obtíží!!!  

Nyní je nejdůležitější zachovat klid, nepropadat panice, hysterii a strachu, který negativně ovlivňuje náš imunitní systém!!!

 

“Pokud je vaše duševní zdraví silné, pak když se objeví problémy, budete mít nějaké potíže, ale rychle se zotavíte.” Dalai Lama

 
       

 

  
 

Zobrazit starší články Zobrazit všechny články