Covid

Aktuální informace - Covid 19

 

Aktuální informace

 

Po zkušenostech a dle metodik MZCR doporučujeme následující postupy

 

         
  1.  

Pokud je vaše dítě nachlazené, má teplotu, rýmu, kašel, atd., nechte ho doma a napište nám email pro možnost konzultace terapeut. postupu a pokud bude za poslední 3 dny bez příznaků, může do kolektivu.
 
Potvrzení pro školu, školku, že je dítě zdravé, od nás nepotřebujete (viz schválení v metodice MZCR - pro děti musí stačit potvrzení od rodiče) a nebudeme ho tedy vystavovat !
 
Stejně tak i potvrzení o chronickém respiračním onemocnění vašich děti nevydáváme, dle doporučení MZCR potvrzuje prohlášením pouze rodič!

 
         

 

         
  2.  

kromě vyloženě závažných případu, rizikových či indikovaných pacientů neposíláme na Covid test. Hygiena a odběrová místa nemají kapacitu, termín dostanete v průměru za 5-7 dní, do té doby bude vaše dítě zdravé. 
 
Netestujte se zbytečně!
 
Nyní se testují kontaktní osoby nejlépe 5. - 7.den po kontaktu nebo začátku projevů nemoci
 
(pokud není indikace pro jiný postup) a při negativním testu se vrací zpět do kolektivu či zaměstnaní.
 
ALE …Pokud jste byli v kontaktu s pozitivní osobou, ale při kontaktu jste použili ochranné pomůcky (respirátor, rouška apod.), nemáte žádné příznaky onemocnění, tak platí, že není třeba zůstávat v karanténě. 

 
         

 

         
         
  3.  

při podezření na infekci Covid se vyvarujte kontaktu s rizikovými osobami, chraňte je! 

 
         

 

         
  4.  

dle dosud získaných zkušeností můžeme říci, že hlavním příznakem je zvýšena únava, ucpaný nos a absolutní ztráta čichu a chuti, kašel, někdy se vyskytuje jen mírná teplota (do 37,5 st C), někdy je teplota vyšší  - příznaky jsou velmi podobné viroze, chřipce. 
 
Při léčbě tedy postupujte stejně jako každý rok při těchto běžných onemocněních !

 
         

 

       
   

Mnoho osob má stále průběh zcela asymptomatický - bez příznaků, bez obtíží!!!  

Nyní je nejdůležitější zachovat klid, nepropadat panice, hysterii a strachu, který negativně ovlivňuje náš imunitní systém!!!

 

“Pokud je vaše duševní zdraví silné, pak když se objeví problémy, budete mít nějaké potíže, ale rychle se zotavíte.” Dalai Lama